Liderzy, pasjonaci, eksperci, aktywiści, naukowcy, przedsiębiorcy, politycy, propagatorzy zielonych idei, influenserzy, badacze i eksperymentatorzy, trenerzy ...
ekspert
Od 2002 roku pracownik ONZ. W latach 2002-2009 w United Nations Development Programme (UNDP) odpowiadał m.in. za współpracę międzynarodową i wielostronną oraz za rozwój programów w Europie i Azji. Od 2009 do 2014 roku Dyrektor Biura UNDP w Polsce. Od 2004 do 2021 Przedstawiciel Krajowy i Prezes Rady UN Global Compact Network Poland – UN GCNP (ONZ-owskiej sieci koordynującej z ramienia United Nations Global Compact współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi; więcej: ungc.org.pl). Od 2021 Przedstawiciel Krajowy i Dyrektor Wykonawczy UN GCNP. Od 2011 roku Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy – Know-How Hub.
Wykładowca m.in.: Central European University, SGH, ALK, Collegium Civitas, SWPS – Uniwersytetu Humanistycznospołeczny, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Instytutu Dyplomacji im. Ignacego Paderewskiego przy MSZ oraz Uniwersytet Warszawski.
Ekspert w zakresie polityk ONZ i UE, w szczególności w obszarze działań na styku biznesu, administracji i nauki oraz włączania sektora prywatnego do wdrażania celów, polityk i standardów ONZ. Specjalista zajmujący się współpracą rozwojową, współpracą wielostronną, transferem wiedzy. Jako pracownik ONZ zajmujący się dyplomacją ekonomiczną, zmianami klimatycznymi, innowacjami społecznymi i gospodarczymi, ekonomią społeczną oraz projektowaniem przeskoków rozwojowych i megatrendów w biznesie w szczególności w odpowiedzi na zmiany klimatyczne i adaptacje do nich. Prawnik specjalizujący się w prawie międzynarodowym. Absolwent prestiżowej United Nations Development Programme Academy (UNDP VDA).
Od 2003 do 2006 r. w członek Grupy strategicznej przy Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ oraz Dyrektora Regionalnego UNDP na Europę i kraje WNP. Od 2009 do 2012 członek Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów w Polsce. Z ramienia Zespołu Doradców Premiera m.in. Współautor Długookresowej Strategii Rozwoju Kraju do 2030 r. oraz koordynator Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego do 2020 r. Od 2014 roku w Radzie Ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ds. Innowacji w gospodarce i innowacji społecznych. Od 2016 r. w gronie członków zespołu ds. innowacji w Ministerstwie Rozwoju. Od 2018 r. doradca Ministra Inwestycji i Rozwoju. Od 2019 ekspert Senatu Rzeczpospolitej Polskiej ds. międzynarodowych, pomocy rozwojowej oraz polityk klimatycznych. Od 2019 doradca Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.
ekspert/mentor
Graduated in Quaternary Geology, from 2013 is working as a researcher in Institute of Geological Sciences Polish Academy of Sciences specialized in plaeoclimatology palaeoecology with particular focus on climate changes (from late Pleistocene, through Holocene to modern times) and human impact. She has specific expertise in subfossil remains from the sediments of freshwater ecosystems. She uses palaeolimnological studies to reconstruct local and regional past environments and climates. Human impact into environment and human influence on climate is also an important aspect of her scientific work. She is also involved in the activities connected with the low carbon economy and fight against climate change by the cooperating with Climate KIC since 2017
juror/ekspert
pracuje na stanowisku profesora badawczo-dydaktycznego w Katedrze Ogrzewnictwa, Wentylacji i Techniki Odpylania Politechniki Śląskiej oraz pełni funkcję dyrektora Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska utworzonego przy Politechnice Śląskiej. W swojej pracy badawczej rozwija tematykę związaną z optymalnym kształtowaniem budynków i systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji z punktu widzenia ich efektywności energetycznej i środowiskowej. Jest autorem ponad 90 polskich i międzynarodowych publikacji. W badaniach, oprócz pomiarów in-situ w budynkach, wykorzystuje zaawansowane techniki numeryczne, w tym programy do symulacji cieplnej budynków (jest członkiem IBPSA International Building Performance Simulation Association). Była wykonawcą kilknastu projektów naukowo-badawczych finansowanych ze środków publicznych oraz realizowanych dla partnerów przemysłowych. Współpracuje z biurami projektowymi branży instalacyjnej, jest współautorką kilkudziesięciu projektów wykonawczych systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w budynkach.
juror/ekspert
Innowator, eksperymentator, regionalista, wieloletni samorządowiec, pracownik spółek samorządowych i skarbu Państwa, start-upu Hi-Tech, nauczyciel akademicki, badacz i ekspert ze szczególnym zamiłowaniem do technologicznych i społecznych innowacji miejskich oraz smart city, autor publikacji popularnych i naukowych o tematyce smart city oraz informatyzacji administracji publicznej.
mentor
Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Środowiska Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, od prawie 17 lat związany zawodowo z jednostkami samorządu terytorialnego. Absolwent różnego stopnia i rodzaju studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Praktyk, jako długoletni pracownik a następnie Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie odpowiedzialny był między innymi za wdrożenie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi czy też rozwój błękitno-zielonej infrastruktury w Mieście.
mentor
menadżerka z specjalizująca się zarządzaniu innowacjami, zarządzaniu strategicznym oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Przez ostanie kilkanaście lat prowadziła projekty doradcze i wdrożeniowe w obszarze badań i innowacji, zarządzania strategicznego, zarządzania zmianą oraz zarządzania środowiskowego, realizowane zarówno dla firm polskich, jak i międzynarodowych. Miała okazję pracować w firmach doradczych PwC oraz Deloitte w działach doradztwa strategicznego i zrównoważonego rozwoju. Obecnie związana z TAURON Polska Energia, gdzie kieruje zespołem odpowiedzialnym za rozwój nowych produktów. Z wykształcenia jest magistrem ochrony środowiska. Ukończyła szereg kursów w zakresie zmian klimatycznych, zarządzania projektami (PRINCE2) oraz Design Thinking.
mentor
absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od 2014 roku związany z samorządem. Najpierw z Chorzowem, a od 2019 roku z Katowicami jako pracownik Wydziału Obsługi Inwestorów i członek zespołu Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Na co dzień pracuje ze start-upami, innowatorami w zakresie nowych technologii pomagając i doradzając we wdrożeniach oraz tworząc projekty miękkie nakierowane na budowanie ekosystemu innowacji w Katowicach. Współautor metodologii konkursu na najlepszy miejski start-up „Kopalnia Start-upów”. Posiada doświadczenie w budowaniu pitch decków oraz business model canvasów dla innowacyjnych przedsięwzięć. Zainteresowany również rozwiązaniami dla przestrzeni miejskich z zakresu smart city. Pilot lokalny w projekcie „Międzynarodowy Inkubator Przedsiębiorczości”. Prywatnie miłośnik historii industrialnej regionu i dziedzictwa postindustrialnego, spoglądający na transformację gospodarczą przez pryzmat doświadczeń przemysłowych Śląska.
mentor
Trener impro oraz biznesu, improwizator sceniczny, mówca TEDx, przedsiębiorca i komik. Prywatnie – człowiek.
Improwizacji uczył się od najlepszych na całym świecie. Ukończył m.in. Improv College Toronto. Występował na deskach Teatru Korez, Teatru Żelaznego i Teatru Rozrywki. Twórca i prezes Impro Silesia. Członek Teatru Improwizacji A propos, Kolektywu Impro Silesia, Bez Puenty Impro oraz ½ Duetu Olina & Paś.
Zwycięzca I Ogólnopolskiego Przeglądu Improwizacji Teatralnej „Impet”.
Trenerstwa uczył się w szkole trenerów, a najbardziej w boju, na sali szkoleniowej podczas prawie tysiąca warsztatów, szkoleń i treningów w Szkole Impro Silesia i nie tylko.
mentor/ekspert
Menedżerka projektów specjalizująca się w tematyce zrównoważonych systemów żywnościowych. W Rebread - startupie zajmującym się przetwarzaniem niesprzedanego pieczywa na nowe wartościowe produkty - odpowiedzialna za organizację procesów przetwórczych, które ratują chleb przed zmarnowaniem, logistykę i koordynację partnerstw badawczo-rozwojowych. Wspiera wdrażanie zrównoważonych, cyrkularnych i regeneratywnych praktyk we wszystkich obszarach organizacji, produktów i usług. Aktywistycznie, jako jedna z koordynatorek Wawelskiej Kooperatywy Spożywczej i współzałożycielka Sieci Kooperatyw Spożywczych, praktyczka i entuzjastka społecznościowego zarządzania dobrami wspólnymi, lokalnych łańcuchów dostaw, koncepcji post-wzrostowych i agroekologicznych. Ukończeniu studiów historycznych i kulturoznawczych zawdzięcza brak nudy w długie zimowe wieczory.
ekspert
Zarówno prywatnie, jak i zawodowo, od lat związana z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Swoją podróż rozpoczęła zdobywając doświadczenie w obszarze prawa w ochronie środowiska w firmie doradczej, a następnie pracując z tematem efektywności energetycznej. Pracowała jako menedżerka ds. zrównoważonego rozwoju w Carrefour Polska, zajmując się wdrażaniem strategii zrównoważonego rozwoju na poziomie operacyjnym oraz implementacją jej założeń wewnątrz organizacji.
Do IKEA dołączyła w 2021 roku, jako Liderka ds. Zrównoważonego Rozwoju, będąc odpowiedzialną za implementację filaru Circular & Climate Positive, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju IKEA – People & Planet Positive. Prowadzi projekty oraz inicjatywy z obszaru cyrkularności oraz pozytywnego wpływu na klimat.
mentor
Projektantka innowacji w zakresie zrównoważonego i regeneratywnego rozwoju. W swoim studio NAS-DRA Conscious Design bada oraz projektuje schematy gospodarki o obiegu zamkniętym, procesy łagodzenia zmian klimatu, a także wykorzystanie różnego typu zanieczyszczeń jako zasobów. Projektuje oraz dostarcza systemy łączące farmy żywności z oświetleniem terapeutycznym. Mające korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników oraz klientów firm, restauracji i SPA. W swoich realizacjach wykorzystuje ekologiczne materiały, funkcjonalną zieleń i mikroorganizmy. Ponadto, pomaga firmom i organizacjom zmniejszyć ich materialny oraz cyfrowy ślad ekologiczny. Jest wykładowczynią biodesignu w School of Form na Uniwersytecie SWPS oraz należy do Brain Trust Boma Global. Pracuje jako ekspertka w międzynarodowym projekcie Food Trails (inicjatywa UE Food2030), wspierającym tworzenie i rozwój zrównoważonych systemów żywnościowych w Warszawie. Od 2021 roku reprezentuje Instytut Polski w Nowym Jorku w ramach inicjatywy ECO Solidarity, związanej z platformą Wanted Design Manhattan.
mentor
Doktor nauk ekonomicznych, naukowiec, nauczyciel akademicki.
Pracownik naukowo-dydaktyczny: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 2003-2019, Instytut Rozwoju Miast i Regionów 2019-2021, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego – od 2021, współpracownik Uniwersytetu Śląskiego – od 2009. Wykładowca programu Erasmus. Stypendystka międzynarodowych szkół letnich.
Zainteresowania badawcze koncentruje wokół interdyscyplinarnych zagadnień zrównoważonego rozwoju miast. Autorka ponad 70 publikacji naukowych. Nagrodzona w ogólnopolskim konkursie wydawnictwa Wolters Kluwer oraz redakcji ‘Samorządu Terytorialnego’ na najlepsze prace doktorskie z zakresu samorządu terytorialnego w 2010 roku za rozprawę pt. „Uwarunkowania zrównoważonego rozwoju w wybranych jednostkach samorządu lokalnego na przykładzie porównań Polska – Szwecja”. Nagrodzona w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych w 2021 roku za monografię pt.: „Miasta i ich mieszkańcy w obliczu wyzwań adaptacji do zmian klimatu” (P. Legutko, A. Rzeńca, P. Skubała, A. Sobol, PAN, Warszawa, 2020).
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy naukowej i dydaktycznej. Ponadto doświadczenie w pracy i we współpracy z administracją rządową, samorządem terytorialnym, biznesem oraz organizacjami pozarządowymi. Ekspert instytucji publicznych (m.in. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Najwyższa Iza Kontroli, Urząd Patentowy). Członek Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych. Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Zagajnik. Radna jednostki pomocniczej. Zaangażowana w podnoszenie świadomości obywatelskiej i ekologicznej.
Climathon 2022 Fundacja Fortis Pro Nobis © Copyright 2022 | Realizacja: creanova.pl
Cookie | Duration | Description |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |