Odwiedź nasz profil na Facebooku
Climathon

Climathon

Bezprecedensowe czasy wymagają nowych bohaterów. Bohaterów takich jak Ty!

Skutki zmian klimatycznych odczuwa każdy z nas, nadchodzą jeszcze szybciej i wywołują bardziej gwałtowne skutki niż przewidywały to różne modele.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek należy wykorzystać siłę innowacji w miastach, aby wzmocnić działania na rzecz klimatu i stworzyć świat bez emisyjny w społecznościach na każdym kontynencie.

Dlatego EIT Climate-KIC powołał do życia ideę Climathonu, którą tworzy globalna społeczność twórców zmian, odgrywając aktywną rolę w swoich lokalnych ekosystemach poprzez kreatywną burzę mózgów w zakresie rozwiązań rzeczywistych wyzwań klimatycznych.

Climathon to międzynarodowy ruch organizowany przez EIT Climate-KIC , którego celem jest angażowanie miast i obywateli w działania na rzecz klimatu! Kładzie podstawy dla konkretnych projektów, start-upów zorientowanych na wpływ i długotrwałych rozmów z decydentami na temat planów i polityk miejskich.
Sercem naszej społeczności są lokalni organizatorzy Climathon, którzy napędzają ruch na całym świecie. Politycy, przedsiębiorcy, młodzież, liderzy biznesu, hakerzy, naukowcy, studenci i profesjonaliści są zaproszeni do udziału w tej podróży polegającej na współtworzeniu, generowaniu pomysłów i zaangażowaniu obywateli.
Climathon to 24-godzinny wyścig kreatywności odbywający się równolegle w ponad 140 miastach na świecie. Podczas wydarzenia uczestnicy będą szukać rozwiązań w jaki sposób, w trosce o ochronę klimatu, możemy możemy działać na rzecz wspólnego dobra i przyszłości naszej planety.

Jak można wziąć udział?

Misją Climathonów jest łączenie miast i obywateli na całym świecie. Możesz się zaangażować, przejmując inicjatywę i biorąc udział w Climathonie organizowanym w twoim mieście, regionie, kraju.

Współpracujemy z Organizacjami, które odpowiadają lokalnie za przeprowadzenie Climatonu, ponieważ to one wiedzą jak podnieść lokalną świadomość klimatyczną, wzmocnić lokalne ekosystemy i zainspirować do dalszych działań na rzecz klimatu.

Dołączając do lokalnego Climatonu jako uczestnik, możesz przenieść swoje pomysły na wyższy poziom.

Wreszcie możesz wesprzeć rozwój Climathon, promując wydarzenie, czy współpracując z lokalnym Organizatorem jako Partner lub Sponsor wydarzenia..

Bądź zmianą?

Zostań częścią naszej społeczności twórców zmian zaangażowanych w tworzenie społeczeństwa bez emisyjnego i odpornego na zmiany klimatu.

Weź udział w Climathonie?

Jesteś pełen pomysłów? Czy czujesz, że masz głos w walce ze skutkami zmian klimatycznych w Twoim mieście i społeczności? Odkryj, jak możesz dołączyć do Climatonu w pobliskim mieście i wcielać swoje pomysły w życie..

Dlaczego warto wziąć udział w Climathonie??

Jeśli jesteś otwarty na poznawanie nowych ludzi, budowanie przyjaźni, współpracę i tworzenie pomysłów, które mogą pomóc w walce ze zmianami klimatu w Twoim mieście, Climathon jest dla Ciebie.

 

Jak można się zgłosić do Climathonu?

Wystarczy wejść na stronę www.climathon.pl i znaleźć formularz rejestracyjny oraz wypełnić wszystkie pola. Informacja zwrotna powinna pojawić się do 23 października.

Nasiona zmian mogą wyrosnąć z jednego pomysłu. O to właśnie chodzi w Climathon. Climathon to miejsce dla tych, którzy chcą działać na rzecz potrzeb naszej planety.

Już teraz wśród ludzi wiele się dzieje.  Panuje mobilizacja do samoorganizacji i wzięcia kryzysu klimatycznego w swoje ręce. Prawdziwa zmiana zachodzi w społecznościach obywatelskich i w miastach, możesz być częścią tej zmiany.

Miasta i ich obywatele razem tworzą globalną falę twórców zmian. Tylko połączony wysiłek może pomóc ludzkości osiągnąć cel zerowej emisji w ciągu najbliższych 20 lat.

Dzięki Climathon masz okazję pchnąć tę falę do przodu.

Climathon to sposób, by ludzie naprawdę zaangażowali się w ewolucję swoich społeczności poprzez dialog miasto-obywatel – jest to przestrzeń dla namacalnej kreatywności, rozwiązań klimatycznych i prawdopodobnie zdrowej dawki chaosu.

Razem możemy zjednoczyć nasze miasta w obliczu tego globalnego wyzwania.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o wydarzeniu odwiedź stronę twórcy konceptu Climathon i jeszcze bardziej przygotuj się do udziału w wydarzeniu Metropolitalny Climathon.

logotypy

„Mobilność w mieście” to temat tegorocznej edycji Climathonu, 24-godzinnego ideatonu klimatycznego, który Fundacja Fortis Pro Nobis organizuje wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

Scroll to Top