Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

„Nas zaskoczyła skala tego projektu..-Blanka Romanowska, Dyrektor dept. Infrastruktury i Środowiska, Górnośłąskao-Zagłębiowska Metropolia” ... Zobacz więcejZobacz mniej

Weź udział w konkursie i wygraj nagrody! 🎁🎁🎁

Co musisz zrobić aby wygrać?

1️⃣ Zarejestruj się na portalu www.waterfolder.com oraz dokonaj doboru przynajmniej jednego urządzenia z wykorzystaniem dostępnych na platformie #WaterFolder kalkulatorów.

2️⃣ Odpowiedz na dwa pytania konkursowe, używając formularza konkursowego:
❓ Dlaczego platforma WaterFolder to rozwiązanie na miarę XXI wieku?
❓ Jakie nowe narzędzia doborowe powinny/mogłyby znaleźć się na platformie WaterFolder?

3️⃣ Wygrywaj atrakcyjne nagrody!

🎁 Nagroda główna: wejściówka na Stormwater Poland 2021
🎁 Nagrody wyróżnienia dla 10 osób: dostęp do danych PANDa (1 dana na uczestnika konkursu)

Wypełnij formularz konkursowy 👉 app3.salesmanago.pl/mscf/w78vl3pg1vnxbqgg/default/WaterFolder.htm
... Zobacz więcejZobacz mniej

💡Czy wiesz jak powstał pomysł na "Pożytecznik Lokalny"?

"Od początku naszej pracy chciałyśmy zaproponować rozwiązanie, które z jednej strony pozytywnie wpłynie na występujące zmiany klimatu a z drugiej podniesie świadomość lokalnej społeczności w tym zakresie. Ze względu na tematykę tegorocznego Climathonu, wybrałyśmy rozwiązanie z zakresu „odzysku" wody deszczowej. Od początku zakładałyśmy projekt oddolny, który zaktywizuje mieszkańców, ponieważ uważamy, że w małych społecznych inicjatywach jest duża siła.

Pod lupę wzięłyśmy zabudowę wielorodzinną (osiedla, kamienice) – gdzie woda deszczowa aktualnie rzadko kiedy jest zbierana i wykorzystywana. Pracując nad naszym pomysłem, chciałyśmy, żeby nie tylko pokazał on jak „odzyskać" wodę deszczową, ale też zagospodarować ją „tu i teraz".

Tak powstał „Pożytecznik Lokalny" - miejsce w którym jego użytkownicy będą wykorzystywać pożytecznie wodę deszczową do swoich upraw, mycia narzędzi, pojenia okolicznych zwierząt itp. Z jednej strony chciałyśmy stworzyć projekt powtarzalny a z drugiej strony elastyczny – jak najmniej zależny od zasobów infrastrukturalnych.

Jesteśmy grupą mieszkanek Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na co dzień zajmujemy się sprawami administracyjnymi z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, dzięki czemu jesteśmy "bliżej" problemów społecznych związanych z adaptacją do zmian klimatu."
... Zobacz więcejZobacz mniej

Skomentuj na Facebook

Gratulacje dla całej drużyny 👏🏻

💡"Chronimy kroplę deszczu...- Eugenisz Malinowski, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa, Urząd Miasta Ruda Śląska" ... Zobacz więcejZobacz mniej

Skomentuj na Facebook

trzeba działać dziś aby jutro niy obudzić się na pustyni -biermy tyn dobry przykład -pozdrowiom🌳🦆

💡Woda to jest nasze wspólne dobro…-dr inż. Grzegorz Galiniak, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. ... Zobacz więcejZobacz mniej

„Mamy tylko jedną planetę… - Patryk Białas, BOMIASTO, The Climate Reality Project" ... Zobacz więcejZobacz mniej

Do zobaczenia za rok🌎🌳👋 ... Zobacz więcejZobacz mniej

📌1 miejsce zajął projekt HEKSAGON: deszcz między nami💚💧🌳🌎💦

💧Opis projektu:
Ogród deszczowy w pojemniku: wykorzystywanie motywu heksagonu jako bazy do wypełnienia wg. Potrzeb, np. trybuny, huśtawki. Heksagonalne, modułowe siedziska i pojemniki na ogrody deszczowe – do zastosowania wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca, przy rurze spustowej.

Uzasadnienie nagrody:
Spójność pomysłu i wielofunkcyjność wykorzystania formy zarówno w poziomie, jak i w pionie do retencji wody. Pomysł estetyczny, designerski. Podkreślona retencja wody. Multiplikowalność. Bardzo dobra prezentacja. Projekt oryginalny, bardzo ciekawa forma. Natchnienie dla potencjalnych pomysłodawców w budżetach obywatelskich. Rozwiązanie upiększające miejsce. Element małej architektury miejskiej o bardzo różnych zastosowaniach. Projektowanie z użytkownikiem. Skojarzenie z komórką w pszczelim ulu. Duży potencjał rozwoju w oparciu o pomysł heksagonu - prostej geometrycznej struktury.

👏👏👏Wielkie brawa dla reprezentantów: Maria Skotnicka, Agnieszka Czachowska, Karolina Sznura-Mrohs, Małgorzata Czachowska, Karolina Skotnicka
... Zobacz więcejZobacz mniej

Skomentuj na Facebook

Gratulacje dla moich Dziewcząt !

Piękny i wspaniały pomysł 🍀 Gratuluję serdecznie ❤️

Brawo

📌2 miejsce zajął projekt Pożytecznik lokalny, osoby fizyczne 💧🌳🌎💦😊

💧Opis projektu:
Pożytecznik lokalny to samowystarczalny ogród społeczno-osiedlowy, szkolny czy też przedszkolny, który z czasem przybrałby formę sieci samowystarczalnych ogrodów. Do funkcjonowania obiektu będzie wykorzystywana wyłącznie woda deszczowa oraz inne odnawialne źródła energii.

Uzasadnienie nagrody:
Połączenie ogrodów deszczowych oo zbiorników tendencyjnych oraz aspektów społecznych. Implementacyjność rozwiązania. Działalność na rzecz integracji anonimowych społeczności blokowych.

👏👏👏Wielkie brawa dla reprezentantów: Weronika Liszka, Agata Stryha, Kinga Myśliwiec, Jolanta Pietuszko.
... Zobacz więcejZobacz mniej

📌2 miejsce zajął projekt Pożytecznik lokalny, osoby fizyczne 💧🌳🌎💦😊  💧Opis projektu:
Pożytecznik lokalny to samowystarczalny ogród społeczno-osiedlowy, szkolny czy też przedszkolny, który z czasem przybrałby formę sieci samowystarczalnych ogrodów. Do funkcjonowania obiektu będzie wykorzystywana wyłącznie woda deszczowa oraz inne odnawialne źródła energii.  Uzasadnienie nagrody:
Połączenie ogrodów deszczowych oo zbiorników tendencyjnych oraz aspektów społecznych. Implementacyjność rozwiązania. Działalność na rzecz integracji anonimowych społeczności blokowych.  👏👏👏Wielkie brawa dla reprezentantów:  Weronika Liszka, Agata Stryha, Kinga Myśliwiec, Jolanta Pietuszko.Image attachmentImage attachment
Załaduj więcej